Ana içeriğe geç

Faturada yer alan kalemlerin açıklamaları nelerdir?

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

 • Çözüm 1

  Paket Ücretleri : Üye olunan paketin aylık bedelinin faturaya yansıtılmasıdır. 
  Kutu Servis Ücretleri : Kullanılan Digiturk ekipmanının aylık servis ücretinin faturaya yansıtılmasıdır. (4K servis ücreti gibi). 
  İletim Hizmet Bedeli : Her ay fatura kalemlerinizde yer alan İletim hizmet bedeli, tahsilata aracılık anlaşmasından sonra Digital Platform Teknoloji Hizmetleri A.Ş. yasal mevzuatı gereği, bu tutarı faturada ayrı olarak belirtmektedir. Yasal mevzuat gereği faturada yaptığımız bu düzenleme, sizin ödediğiniz fatura tutarında herhangi bir değişiklik yaratmamaktadır. Tüzel abonelikler için, her iki faturayı da ayrı ayrı ve iki ayrı Tüzel kişilik ünvanı altında (KREA İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. ve Digital Paltform Teknoloji Hizmetleri A.Ş.) kayıtlara almaları gerekmektedir. 

  İzle & Öde Ücreti : Satın alınarak izlenen programların ücretidir.
  KDV (Katma Değer Vergisi) : Digiturk Paketleri ve İzle-öde servisi için 18%.
  ÖİV (Özel İletişim Vergisi) : İletişim hizmeti ücreti için %7.5 oranındadır.
  Yapmış olduğunuz ödemeden bu fatura ile mahsup edilen: Faturanızdan, daha önce yapılan ödeme sebebiyle düşülen tutarı göstermektedir.
  Ödenecek Tutar : Ödemeniz gereken tutarı gösterir.
  Gecikme Faizi : Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için gecikme faizi uygulanmaktadır. Aylık gecikme faizi oranı %1,4'tür ve ödemenin geciktiği gün bazında hesaplanmaktadır.